Zagłosuj na nasze projekty w Budżecie Obywatelskim!

Zapraszamy do udziału w Budżecie Obywatelskim i głosowania na dwa projekty budujące tożsamość Wrzeszcza: „Detale architektoniczne Wrzeszcza”, czyli warsztaty z cyjanotypii oraz „Reportaże o mieszkańcach Wrzeszcza” – warsztaty pod opieką Doroty Karaś.

„Detale architektoniczne Wrzeszcza” – projekt nr 9 dzielnicy Wrzeszcz Górny

Celem warsztatów fotograficznych „Detale architektoniczne Wrzeszcza” jest uwiecznienie na papierze zabytkowych elementów wrzeszczańskiej architektury. Poprzez udokumentowanie ich przy użyciu cyjanotypii, starodawnej techniki fotograficznej, chcemy ocalić od zapomnienia wybrane detale architektury tej części miasta m.in. secesyjne fragmenty ogrodzenia, dekoracyjne kafle, płaskorzeźby, elementy małej architektury itp. Warsztaty poprowadzi absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, fotografka Agnieszka Piasecka, a wsparcia merytorycznego w projekcie udzieli Cyfrowe Muzeum Wrzeszcza. Zwieńczeniem warsztatów będzie realizacja kilkunastu fotografii, które zachowując wysoką jakość artystyczną, zwrócą uwagę na piękno zabytkowej architektury dzielnicy oraz prezentacja ich podczas specjalnie przygotowanej wystawy na obszarze Wrzeszcza.

GŁOSUJ!

 
Źródło: http://www.danzig-online.pl/

„Reportaże o mieszkańcach Wrzeszcza” – projekt nr 10 dzielnicy Wrzeszcz Górny

Warsztaty „Reportaże o mieszkańcach Wrzeszcza” są poświęcone spojrzeniu na historię dzielnicy Wrzeszcz przez pryzmat zamieszkujących ją osób, pamiętających jego historię. Celem projektu jest podkreślenie roli historii mówionej w kształtowaniu pamięci o dzielnicy i próba uwiecznienia bezpośrednich i osobistych relacji w postaci tekstów literackich, a także zaangażowanie młodych ludzi w pogłębianie wiedzy na temat historii lokalnej jednej z najstarszych gdańskich dzielnic. Podczas czterech spotkań z dziennikarką i reporterką, Dorotą Karaś (autorką książek „Cybulski. Podwójne Salto” i „Szafa, czajnik, obwodnica. Rozmowy z obcokrajowcami”, dziennikarką Gazety Wyborczej, autorką reportaży w Dużym Formacie), młodzi twórcy (10 osób) nauczą się jak wyszukiwać historie, rozmawiać z bohaterami swoich tekstów, jak pisać reportaże i je redagować tak, żeby zainteresowały odbiorów. Napisane reportaże zostaną opublikowane w formie cyfrowej, opcjonalnie także w druku.

GŁOSUJ!

Głosowanie trwa od 18.09 – 2.10.2017r.