Noc Wrzeszcza 2018 za nami

Dziękujemy wszystkim za udział w Nocy Wrzeszcza. Cieszymy się, że tak dużo osób chciało z nami odkrywać historię tej dzielnicy. Zainteresowanie poszczególnymi częściami programu przerosło nasze oczekiwania!

Ponad pół tysiąca osób na spacerze architektonicznym po Wrzeszczu z Ibedeker, kilkaset osób na dwój spektaklach w klubie garnizonowym (musieliśmy zorganizować drugi ponieważ chętnych było tak wielu), nieustające pytania „Czy są jeszcze mapki architektoniczne Wrzeszcza Magdy Danaj?”, panel dyskusyjny, który ze względu na zainteresowanie trwał o wiele dłużej niż się spodziewaliśmy i kilkaset osób na koncercie Marsebo.

Noc Wrzeszcza spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i przyciągnęła wielu mieszkańców tej dzielnicy – zarówno młodych i seniorów, tych którzy mieszkają tu od dawna i nowoprzybyłych. Okazało się, że nie trudno znaleźć odbiorców zainteresowanych historią jednej z najstarszych dzielnic Gdańska, o której można opowiadać na wiele sposobów. Podczas Nocy Wrzeszcza otworzyliśmy także wystawę „Detale architektoniczne w cyjanotypii”, która była zwieńczeniem warsztatów fotograficznych pod tą samą nazwą, organizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gdańska.

Dziękujemy Garnizonowi Kultury, dzięki któremu to wydarzenie mogło odbyć się na taką skalę, a także Miastu Gdańsk za dofinansowanie naszego projektu. Dziękujemy naszym partnerom, bez których program Nocy Wrzeszcza nie byłby tak zróżnicowany: Staremu Maneżowi, Browarowi Vrest, Sztuce Wyboru, Koty na Płoty oraz iBedeker, a także Radzie Dzielnicy Wrzeszcza Dolnego oraz Radzie Dzielnicy Wrzeszcza Górnego.

Wideorelacja z naszego wydarzenia przygotowana przez Rafała Wojczala:

O Nocy Wrzeszcza 2018 w mediach:

Dodatek o Nocy Wrzeszcza 2018 w Magazynie Trójmiasto Gazety Wyborczej / fot. Jakub Knera

Zachęcamy także do obejrzenia galerii zdjęć z Nocy Wrzeszcza autorstwa Renaty Dąbrowskiej: