Noc Wrzeszcza 2017

Wieloletnia tradycja Nocy Muzeów ożywia miasta na jedną majową noc w całej Europie. Także w Gdańsku od wielu lat mieszkańcy i przyjezdni ustawiają się w kolejkach, w celu uczestniczenia w atrakcjach tutejszych instytucji kulturalnych. Także na terenie Garnizonu Kultury w Gdańsku, odbywają się wydarzenia, poświęcone kulturze oraz historii tej części Gdańska.

20 maja 2017 właśnie w ramach Nocy Muzeów odbyła się pierwsza edycja Nocy Wrzeszcza. Program wydarzenia zachęcał uczestników do odkrycia terenu, który przez wiele lat należał do jednostek wojskowych i nie był dostępny dla mieszkańców. Spotkania, wykłady oraz wystawa przybliżały uczestnikom historię Wrzeszcza oraz charakterystyczną dla dzielnicy architekturę i jej detale. Była to także okazji do zgłębienia historii rzeki Strzyży przepływającej przez Garnizon Kultury.

Autor plakatu: Tomek Pawluczuk

Jakie wydarzenia odbyły się podczas tej edycji? 

Sprawdź poniżej nasz program.

Organizatorzy:
Palma, Sztuka Wyboru, Stary Maneż, Browar Vrest

Partnerzy:
Rada Dzielnicy Wrzeszcz Dolny, Rada Dzielnicy Wrzeszcz Górny, Rada Dzielnicy Gdańsk Strzyża, WRZEpracownia, Koty na Płoty, EVC DSGN, Gruszki Na Wierzbie, RCP Exhausts, iBedeker, Hostel Wolna Chata

Patroni:
Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk S.A., Nowe idzie od morza

Wydarzenie dofinansowane ze środków Miasta Gdańska.

Galeria zdjęć z wydarzenia: