Palma online w czasie pandemii

W ciągu ostatnich 12 miesięcy z naszymi materiałami dotarliśmy do ponad stu tysięcy osób!

W minionych miesiącach łącznie nasze materiały wizualne i dźwiękowe zobaczyło aż 113,7 tysiąca osób, dzięki czemu niesamowicie poszerzyliśmy nasze grono odbiorców. Dziękujemy!

Zaczęliśmy w czerwcu dyskusją o książce „Poniemieckie” Karoliny Kuszyk, w której wzięli udział Kora Kowalska oraz historyk Jan Daniluk. Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeniu ogromnym zainteresowaniem, ale też uczestnictwem w konkursie, który zorganizowaliśmy z Wydawnictwem Czarne.

Dyskusja „Poniemieckie – we Wrzeszczu, Gdańsku i nie tylko…”
http://bit.ly/poniemieckie-wrzeszcz

Latem udało nam się zorganizować cykl koncertów Nowe idzie od morza do Wrzeszcza. W nietypowych lokalizacjach takich jak korty tenisowe, wrzeszczański rynek, boisko GUMed, Zbiornik Wody Stary Sobieski czy dach Galerii Metropolia zagrali Wacław Zimpel, zespół Wczasy, Sutari, Piernikowski oraz Błoto. Wszystkie koncerty były wyprzedane i uczestniczyło w nich łącznie prawie tysiąc osób, a my przygotowaliśmy z każdego kilkunastominutową sesję.

Sesje wideo z koncertów „Nowe idzie od morza do Wrzeszcza”
http://bit.ly/koncertywrzeszcz

Jesienią zaprosiliśmy Was na spacery Wirtualny Wrzeszcz, które poprowadzili specjaliści i specjalistki: Jan Daniluk, Katarzyna Rozmarynowska i Aurelia Bladowska. Powędrowaliśmy z nimi i z North.film szlakiem przedwojennych kamienic, kwartału Uphagena czy Parku Jaśkowej Doliny.

Cykl spacerów „Wirtualny Wrzeszcz”
http://bit.ly/wirtualnywrzeszcz

Temu ostatniemu miejscu dedykowaliśmy słuchowisko „Sen Nocy Leśnej”, w którym, bazując na starych tekstach i wspomnieniach, razem z Małgorzatą Brajner, Jarosłwaem Tyrańskim, ale też Jackiem Karczewskim, opowiedzieliśmy o jego historii i tajemnicach. Całość udźwiękowił Paweł Szamburski.

Słuchowisko „Sen Nocy Leśnej” o Parku Jaśkowej Doliny
http://bit.ly/sennocylesnej

Zwieńczeniem działań był film dokumentalny zrealizowany z Kluczyński Filmlab „Rzemieślnicy z Wrzeszcza”, w którym przybliżyliśmy historię szewcowej Marzeny Krawczyk, introligatora Władysława Chumowicza i krawca Andrzeja Szamotulskiego.

Film „Rzemieślnicy z Wrzeszcza”
http://bit.ly/rzemieslnicy-wrzeszcz

Cztery z tych projektów odbyły się dzięki wsparciu Miasto Gdańsk – dziękujemy!