
Koncerty nad Stawem Wróbla poszerzają ofertę kulturalną w południowych dzielnicach Gdańska o występy młodych i rozpoznawalnych twórców i twórczyń – oryginalnej muzyki możemy doświadczyć w niezwykłych okolicznościach przyrody w ciągu tygodnia.
W tym roku po raz trzeci zapraszamy na muzyczny cykl w malowniczej scenerii Stawu Wróbla na gdańskim Jasieniu. W wakacyjne wieczory swoją twórczość zaprezentują przedstawicielki i przedstawiciele różnych nurtów muzyki alternatywnej i jazzowej.
PROGRAM



1.08.2024 | godz. 19:30 | Emil Miszk | „In the zone”
8.08.2024 | godz. 19:30 | Emilia Gołos KONCERT PRZENIESIONY NA 29.08
22.08.2024 | godz. 19:30 | DEAE | Lithium
29.08.2024 | godz. 19.00 Emila Gołos | godz. 20.00 Niebo, Niebo,
Wstęp bezpłatny!
Lokalizacja: molo przy stawie Stawem Wróbla, Gdańsk Jasień, ul. gen. Władysława Andersa 18/22.
Dojazd: przystanek PKM Gdańsk Jasień / przystanek autobusowy (127, 130)
Organizator: Fundacja Palma | Partner: Rada Dzielnicy Jasień
Patron medialny: Glissando | Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska
W 2023 roku w cyklu koncertów nas Stawem Wróbla swoją twórczość zaprezentowały kompozytorki młodego pokolenia. W malowniczej scenerii zagrały Antonina Car, Malina Midera, Olga Markowska i Zofia Esden.
Nowatorskie i głęboko wrażliwe występy artystek z Gdańska pokazały różne perspektywy na muzykę współczesną, improwizowaną i elektroniczną. To była doskonała propozycja dla osób szukających zatrzymania w samym środku wakacji.




PROGRAM
Antonina Car | 3.08.2023 r.| godz. 20:00
Kompozytorka, artystka dźwiękowa i producentka. Swoje prace opiera na brzmieniu instrumentów akustycznych, wzbogaconych o elementy subtelnej elektroniki. W grudniu ubiegłego roku ukazał się jej debiutancki solowy album muzyczny wydany przez amerykańską wytwórnię Time Released Sound. Aktywnie współpracuje z muzykami z różnych krajów, nagrywając partie smyczkowe, realizując projekty muzyczne oraz koncertując.
Wystąpią: Antonina Car (skrzypce + głos) oraz Zuzanna Sikała (wiolonczela)
Olga Markowska | 10.08.2023 r. | godz. 20:50 (!)
Artystka interdyscyplinarna, instrumentalistka i kompozytorka. W twórczości wizualnej porusza tematykę tożsamości, pamięci miejsc oraz relacji człowieka z naturą. Jej zainteresowania muzyczne obejmują obszary od muzyki dawnej, po muzykę filmową, minimalizm, dream pop i metal. Jako kompozytorka najczęściej pracuje z wiolonczelą i cytrą. Tworzy muzykę do krótkich form filmowych oraz instalacji site-specific.
Malina Midera | 17.08.2023 r. | godz. 20:00
Pianistka, kompozytorka i producentka, improwizatorka. Pracuje z improwizacją, akustycznymi instrumentami oraz humorem. Studentka Akademii Muzycznej Gdańsku ze specjalizacją fortepian jazzowy na. Występowała na wielu scenach muzycznych Nasjonal Jazzscene w Oslo, Dexter w Odense, Primi w Kopenhadze, Mellemrummet w Kopenhadze, Klub Wytwórnia w Łodzi, Filharmonia w Łodzi, Up To Date Festival 2022.
Zofia Esden | 24.08.2023 r. | godz. 20:00
Artystka dźwiękowa i eksperymentatorka. Inspiracji poszukuje w otaczającej przestrzeni dźwiękowej. Fascynuje ją wykorzystywanie głosu ludzkiego jako instrumentu. Współtworzyła wraz z Marcinem Dymiterem zespół voice_electronic duo,spółpracowała Polskimi i zagranicznymi artystami m.in Mordy, Ludhausa, Gerard Maimone. Po przerwie wraca z nowym materiałem będącym zapisem jej inspiracji jazzem w różnych jego odsłonach.
Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska
Organizator: Fundacja Palma
Współorganizator: Gdański Archipelag Kultury, Mobilny Dom Kultury
Partnerzy: Alfa Park, Rada Dzielnicy Jasień
Patron medialny: trojmiasto.pl
W 2022 roku podczas pierwsze edycji, w lipcowe wieczory trójmiejscy muzycy zaprezentowali premierowe projekty, związane z ich najnowszymi wydawnictwami. Od syntezatorowej elektroniki, przez ambientowo-shoegaze’owe improwizacje, po eksploracje brzmień fletów. Zaprosiliśmy do kontemplowania oryginalnej muzyki w niezwykłych okolicznościach przyrody.



Maciej Polak | 13 lipca 2022 r.
Życie Maćka Polaka od 25 lat toczy się dookoła syntezatorów analogowych – zajmuje się ich renowacją w ramach prowadzonej przez siebie firmy analogia.pl, od dekad pisuje na temat ich historii na łamach prasy, ale przede wszystkim jest ich użytkownikiem i pasjonatem.Współtworzy zespół Pin Park, z którym wydał do tej pory dwie płyty. Błogosławieństwem i przekleństwem zarazem jest praca Polaka, bowiem przez jego ręce przechodzą tuziny najbardziej klasycznych instrumentów. Daje mu to dużą frajdę, ale też nastręcza trudności, bo zabawek jest wiele, zajawki jeszcze więcej, a czas nie jest z gumy. Ratuje go jednak prawdziwa miłość jego życia – syntezator EMS Synthi AKS. Właśnie ukazał się jego solowy album “1972”, będący hołdem dla tego instrumentu.
Maja Miro | 20 lipca 2022 r.
Multiflecistka, specjalizująca się w instrumentach historycznych, improwizatorka, kompozytorka. Autorka projektów intermedialnych, sytuujących flet barokowy w różnych kontekstach współczesnych. Przygotowuje je z artystami różnych dziedzin sztuki – tancerzami, rzeźbiarzami, filmowcami, aktorami, reżyserami i innymi muzykami m.in. Mikołaj Trzaska, Dominik Strycharski, Jacaszek. Jest współzałożycielką i członkinią zespołu instrumentów historycznych SILVA RERUM arte oraz prezeską Fundacji SILVA RERUM, działającej w Gdańsku, która we współpracy z Miastem Gdańskiem organizuje festiwale poświęcone muzyce dawnej w Trójmieście. Nagrała kilkanaście płyt z muzyką barokową, współczesną i folkową. Współpracuje jako wykładowczyni z Akademią Muzyczną w Gdańsku.
Olga Anna Markowska | 27 lipca 2022 r.
Olga Anna Markowska – artystka wizualna, instrumentalistka i kompozytorka. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży i gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Tworzy muzykę solowo na wiolonczeli i cytrze, oraz w duecie z Wojciechem Wilkiem /Teufelsberg/. Zespół wydał w czerwcu 2021 kasetę „Uncomfortably Close”. W twórczości wizualnej i muzycznej porusza tematy dotyczące pamięci miejsc, tożsamości i relacji człowieka z naturą.
Organizator: Fundacja Palma
Współorganizator: Gdański Archipelag Kultury, Mobilny Dom Kultury