Podsumowanie koncertowego sezonu Nowe idzie od morza x 100cznia

Seria cyklicznych wydarzeń Nowe idzie od morza x 100cznia za nami. Dziękujemy wszystkim za obecność, a zespołom za wspaniałe koncerty!

Cykl, który formalnie organizowała Fundacja Palma, przyciągnął kilka tysięcy osób. Od maja do końca sierpnia w przestrzeni 100cznia odbyło się 11 wieczorów koncertowych. Postanowiliśmy nie konkurować z największymi letnimi wydarzeniami w regionie i organizować je w środę, co okazało się strzałem w dziesiątkę – słuchacze, zarówno z Trójmiasta jak i turyści, co wieczór stawili się bardzo tłumnie. Okazało się, że w sezonie letnim jest bardzo duża potrzeba na wychodzenie na miasto i uczestniczenie w ofercie kulturalnej. Serią koncertów udało nam się więc wypełnić tę lukę.

Zaprezentowaliśmy szeroki przekrój trójmiejskiej sceny muzycznej. Od muzyki gitarowej – Trupa Trupa, Nagrobki, The Pau i Popsysze – przez prężną rozwijającą się scenę jazzową – Immortal Onion, Algorhythm i Quantum Trio – po elektronikę – Janka, Ffrancis, ROD – oraz set muzyczny kompozytora i skrzypka Stefana Wesołowskiego.

Nasze koncerty zapowiadane były w Radiowym Domu Kultury w Programie III Polskiego Radia, oraz na łamach Gdansk.pl, gdzie znalazło się także podsumowanie cyklu.

Wydarzenie odbyło się dzięki dofinansowaniu Miasta Gdańsk.

Zachęcamy do obejrzenia dwóch relacji wideo przygotowanych przez Konrada Kulczyńskiego:

Zapraszamy także do obejrzenia galerii zdjęć z koncertów. Więcej znajdziecie na facebooku Nowe idzie od morza.