Wrzeszczańskie czapki i płyty ze słuchowiskiem

Spacer po Parku Jaśkowej Doliny w naszej wrzeszczańskiej czapce i z mapą w ręku!

Gadżety dedykowane jednej z najstarszych dzielnic Gdańska powstały w ramach  Nocy Wrzeszcza 2020. Na 4 edycję wydarzenia, z uwagi na sytuację pandemii, przygotowaliśmy słuchowisko o historii Parku Jaśkowej Doliny oraz zestawy spacerowicza, które zachęciły mieszkańców oraz turystów do samodzielnych spacerów po zielonych pagórach Wrzeszcza.

Kolorowe czapki z haftowanym napisem „Wrzeszcz” zostały wykonane z miękkiej, dwuwarstwowej dzianiny. To idealny nakrycie głowy za jesienno-zimowe spacery po dzielnicy.

Płyta CD ze słuchowiskiem „Sen Nocy Leśnej”, które zawiera historyczne opisy Jerzego Sampa i Katarzyny Rozmarynowskiej, relacje gdańskiego kupca i pisarza Johannesa Trojana czy duchownego, Konstantego Damrota. Czytają je aktorzy Teatru Wybrzeże, Małgorzata Brajner i Jarosław Tyrański, a w jednym z odcinków ornitolog, Jacek Karczewski opowiada o ptakach, które można spotkać w parku. Płyta CD została wzbogacona o stworzoną specjalnie na tę okazję kompozycję klarnecisty i kompozytora, Pawła Szamburskiego. 

fot. Renata Dąbrowska

Plakat 4 edycji Nocy Wrzeszcza to opowieść o historii Parku Jaśkowej Doliny. Autorka ilustracji – Anna Rudak zawarła na nim miejsca i bohaterów, bez których park nie byłby tak wyjątkowy: wzgórza widokowe, Jana Labesa, Gaj Gutenberga, Festynowa Łąka czy Diabelski Most.