Chcemy zrozumieć Wrzeszcz

Jak wyglądał kiedyś Wrzeszcz? Co się w nim zmieniło? Jacy ludzie tu mieszkali i mieszkają? Podczas wydarzenia Wrzeszczanie przy Okrągłym Stole organizowanego przez Europejskie Centrum Solidarności i Radę Dzielnicy Wrzeszcz Górny w ostatnim tygodniu sierpnia, zainicjowaliśmy nasz nowy projekt.

Chcemy zebrać opowieści o naszej ulubionej dzielnicy, jej zakamarkach, budynkach, przestrzeniach, mieszkankach i mieszkańcach, ale też tych, którzy tu pracują. Planujemy dokumentować obraz Wrzeszcza na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, dokumentować historię mówioną, a – co za tym idzie – barwną i złożoną opowieść o Wrzeszczu. Zobaczyć jak funkcjonowało to miejsce w różnych okresach czasu i jak zmieniało się pod wpływem rozwoju dzielnicy.

Zapraszamy wszystkich do dzielenia się swoimi historiami na temat Wrzeszcza – zarówno tego przedwojennego, powojennego jak i najnowszego. Zależy nam na uwiecznieniu przemian dzielnicy i ocaleniu od zapomnienia historii mówionych na temat tego miejsca. Opowiedzcie nam o Wrzeszczu z dzieciństwa, rodzinnym albo tym, w którym pracujecie!

Zebrane opowieści i historie chcemy opublikować na nowym portalu poświęconym dzielnicy Wrzeszcz, jego mieszkańcom, ich wspomnieniom oraz przemianom, które miały i mają tutaj miejsce. Start wkrótce!

Jeśli chcesz opowiedzieć historię związaną z Wrzeszczem, albo znasz kogoś, kto chciałby to zrobić – wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy: 🖋 https://forms.gle/LQTzt55ToA3jrCLG9