Noc Wrzeszcza: wejdź do dawnego Klubu Garnizonowego na teatr tańca Dzikistyl Company

Podczas Nocy Wrzeszcza, otworzymy drzwi dawnego Klubu Garnizonowego. Zaprezentujemy tam specjalnie na tę okazję przygotowany teatr tańca „Reality disappears after walking” autorstwa Dzikistyl Company. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należy się na nie zapisać. Zapraszamy na drugi, dodatkowy spektakl 19 maja o godz. 24.

Punktem wyjścia do teatru tańca przygotowanego specjalnie na Noc Wrzeszcza 2018 są przemiany architektoniczne, jakie zaszły we Wrzeszczu od ostatnich dziesięcioleci XIX wieku po czasy współczesne. „Reality disappears after walking” to projekt site-specific, dedykowany przestrzeni Klubu Garnizonowego, dawnego Kasyna 1. Pułku Przybocznego Czarnych Huzarów [zobacz na mapie]. Artyści dokonując eksploracji tego miejsca, wchodzą z nim w dialog, zwracając uwagę na jego architekturę i historię, ale też potencjał, jaki w sobie skrywa.

Dzikistyl Company, założony przez Wiolę Fiuk i Patryka Gackiego to teatr, który poszukuje równowagi między tańcem fizycznym a ruchem codziennym. Ich twórczość łączy nie tylko elementy odmiennych stylów tańca (balet, taniec współczesny, breaking), ale także różnorodne treści oparte na poszukiwaniu kontekstów, w których funkcjonują. Ruch interesuje ich jako świadoma kompozycja, a w swoich spektaklach podejmują problematykę społeczną oraz komentują wydarzenia współczesne. Współpracowali m.in. z Adamem Nalepą, Jakubem Roszkowskim, Adamem Orzechowskim i Zbigniewem Brzozą.

ZAPISZ SIĘ NA DODATKOWY TEATR TAŃCA
„REALITY DISAPPEARS AFTER WALKING”
19 MAJA O GODZ. 24:00

Zasady rejestracji i uczestnictwa w teatrze tańca „Reality disappears after walking”:

1. Na jeden adres e-mail może zapisać się tylko jedna osoba.
2. Osoby zapisane otrzymają potwierdzenie w mailu zwrotnym (zostanie wysłany najpóźniej w ciągu 6 godzin od zgłoszenia).
3. Przy wejściu na wydarzenie należy okazać dokument potwierdzający tożsamość – na wydarzenie mają wstęp wyłącznie osoby pełnoletnie.
4. Występ rozpoczyna się o punktualnie o godz. 22.00(24.00 – drugi spektakl). Drzwi na salę będą otwarte od godz. 21.30 (23.40 – drugi spektakl) do 21.50.
5. Jeżeli do godz. 21.50 osoby zapisane na liście się nie pojawią, pierwszeństwo do wejścia mają osoby czekające w kolejce rezerwowej przy wejściu. Na listę rezerwową nie prowadzimy zapisów.
6. Występ trwa około 30 minut. Prosimy o nie wychodzenie w trakcie jego trwania.
7. Podczas występu obowiązuje całkowity zakaz fotografowania oraz filmowania

Występują: Wiola Fiuk, Patryk Gacki, Tomek Kurek, Monika Pawłowska
Choreografia: Wiola Fiuk, Patryk Gacki
Koncept i reżyseria: Patryk Gacki

Teatr tańca jest częścią programu Nocy Wrzeszcza 2018.


Pełen program Nocy Wrzeszcza:

15:00 Warsztaty szycia dla seniorów (Koty na płoty)
17:00 Spacer architektoniczny po Wrzeszczu (Start: pomnik ks. Bronisława Komorowskiego)
19:00-24:00 Zwiedzanie browaru (Vrest, zapisy)
19:30 „Wrzeszcz przemian. O architekturze i społeczeństwie” – panel dyskusyjny (Sztuka Wyboru, sala kolumnowa)
21:00 „Detale architektoniczne Wrzeszcza w cyjanotypii” – wernisaż wystawy (Sztuka Wyboru)
22:00Reality disappears after walking” – występ Dzikistyl Company (Klub Garnizonowy, zapisy)
23:00 Marsebo – koncert (Stary Maneż)
24:00Reality disappears after walking” – występ Dzikistyl Company (Klub Garnizonowy, zapisy)

Więcej: fpalma.pl/nocwrzeszcza