Inne projekty

Święto Wielkiej Alei

Wielka Aleja w Gdańsku to wyjątkowa przestrzeń, jeden z najcenniejszych zielonych zabytków w Gdańsku. Od dwóch lat razem z Radą Dzielnicy Aniołki organizujemy jej święto w ostatni weekend czerwca! Zapraszamy na koncert, spacer historyczny, wykład i warsztaty.


[czytaj więcej]

Tu było Kino Neptun

Zbieramy archiwalne zdjęcia, materiały, dokumenty i wspomnienia. Chcemy stworzyć wirtualną bazę prowadzącą przez sale kinowe obiektu, jego zakamarki i historie. Podziel się wspomnieniem o dołącz do projektu.


[czytaj więcej]

Noc Wrzeszcza

Co roku organizujemy Noc Wrzeszcza, poświęconą odkrywaniu i popularyzowaniu historii dzielnicy. Międzywojenna historia, tereny zielone, architektura czy nieistniejące miejsca inspirują nas do opowiadania o tym miejscu przez działania artystyczne, historyczne i edukacyjne.


[czytaj więcej]

”W snach widzę spokojny Wschód” – kompilacja charytatywna dla Ukrainy

Dzisiaj wszyscy zastanawiamy się jak możemy pomóc naszym siostrom i braciom z Ukrainy. Dlatego razem z artystkami i artystami z Gdańska stworzyliśmy muzyczną komplikację. Przekazujemy wam 9 wyjątkowych utworów, z których większość usłyszycie premierowo.


[czytaj więcej]

60 lat LOT-u

Zwany niegdyś „szklanym pałacem”, jest wciąż niezwykłym przykładem architektury modernistycznej w Gdańsku. Nie ma w Gdańsku drugiego takiego budynku, który wywoływałby tyle kontrowersji. Do dziś należy zadać sobie pytanie, które wraca jak bumerang w niejednej gdańskiej dyskusji: wyburzyć czy zostawić?


[czytaj więcej]

50 lat Dolarowca

31 grudnia 2019 roku minęło 50 lat od momentu otwarcia budynku. W związku z okrągłą rocznicą wydaliśmy okolicznościową gazetę z tekstami Jarosława Wasielewskiego o historii tego miejsca, Szymona Kowalewskiego o architekturze budynku, wspomnienia mieszkańców, reportaż Dawida Chrąchola oraz archiwalne zdjęcia Zbigniewa i Macieja Kosycarza.


[czytaj więcej]

Gdańska Szkoła Szyldu

Powstała aby wspomóc restauratorów i przedsiębiorców w działaniach na rzecz ujednolicania przestrzeni miejskiej zgodnie z zasadami Uchwały Krajobrazowej Gdańska.


[czytaj więcej]